Uspořádejte závody na člunech

Připravit dokonalý program na letní tábor je dost náročná záležitost. To ví každý hlavní vedoucí, který má program na hrbu. A vypořádat se s takovým úkolem se ctí, to se pozná teprve tehdy, až bude po všem.

malý nafukovací člun

Věnujte jeden den člunu
Zaměstnat mládež skutečnou zábavou bývá někdy problém. Ale když se zamyslíte, určitě mládež nepohrdne závoděním v rozmanitých disciplínách na vodě a ve člunu! Co myslíte? Pořiďte tedy jeden, nejlépe dva nafukovací čluny a pusťte se do vymýšlení tras, které se pojedou na čas, nebo v případě dvou člunů a na vítěze. Možností je mnoho.

  • Obyčejné pádlování ve dvojicích od startu do cíle, kdy vítěz postupuje do užšího finále, je jednou z těch tradičních disciplín.
  • Slalom mezi umístěnými bójkami patří také k oblíbeným disciplínám. Tady se už nemusí závodit ve dvojicích.
  • Umístit nafukovací člun boat007.cz doprostřed vodní plochy a zkombinovat plavání s nasednutím do člunu a zpět, je už složitější a časově náročnější. Ale také velmi zábavné.

Pokud byste ale měli možnost nafukovacího člunu s motorem, potom je závodění daleko zajímavější! A rozhodně zábavnějším!

  • Slalom na čas vyžaduje dokonalou obratnost.
  • Závod s objížděním bójky uprostřed vodní plochy je také náročnější a vhodnější pro starší děti.
  • A spojit závodní trasu s první pomocí topícímu se je navíc také poučné. Není nad praktické dovednosti, kde se zúročí teoretické znalosti.

nafukovací člun s motorem

Vidíte sami, co všechno se dá vymyslet, když máte k dispozici vodní plochu a nafukovací člun bez, ale i s motorem!

Nejdřív si vše vyzkoušejte sami na sobě
Určitě nesmíte zapomenout na to, jak dalece budou schopné děti na Vašem táboře. A rozhodně si všechny vymyšlené disciplíny vyzkoušejte sami, abyste po dětech nepožadovali to, co ani Vy nezvládnete. Musíte také myslet na to, že se děti musí nejdříve sžít s kvalitním nafukovacím člunem natolik, aby se pro ně stal běžnou součástí. Jedině potom bude závodění zábavné a prověří nabyté zkušenosti!

5/5 - (2 votes)