Pusťte se směle do rekonstrukce

Když se podíváte na nádherně zařízené pokoje interiérů, které jsou vyfoceny v katalozích o bydlení, jako první vás jistě napadne, že takové bydlení je možné jen při nové výstavbě. Povzdechnete si, že ve vašem panelákovém bytě není možné, abyste dispozice upravili tak, abyste ctili trendy moderního bydlení a propojili kuchyni, jídelní kout a obývací pokoj. Přesvědčíme vás o opaku. Jelikož nejste první, kteří touží po modernizaci staršího bytu, můžete se směle obrátit na některého bytového architekta. Každý z nich už řešil desítky podobných požadavků a mají zpracovaná typová řešení, jak stavebně byt upravit. Panelákové byty se stavěly s velmi podobnými dispozicemi po celé republice, proto je snadné vybrat si z již navrhnutých postupů na úpravu.
 okno přes celou stěnu

Nesnadná rekonstrukce, výborný výsledek

Změna dispozic se bohužel neobejde bez kompletní rekonstrukce, která zahrnuje náročné stavební práce. Ano, je třeba byt na několik týdnů vystěhovat, ale výsledek bude stát za vaše úsilí. Určitě je třeba vyměnit i elektroinstalaci a postarat se o nový vzhled kuchyně a koupelny. Zároveň tím můžete vyřešit i jeden nepěkný nešvar, který se stále opakuje ve starších bytech. Tím jsou chybějící zásuvky. Dnes opravdu není možné mít v každém pokoji pouze jednu nebo dvě zásuvky a vše řešit pomocí rozdvojek.
jedna rozsvícená žárovka
Při plánování změny elektroinstalace nezapomeňte kapacitu stávajících zásuvek minimálně ztrojnásobit. Nové vypínače a zásuvky z řady Schneider ASFORA se do moderního interiéru perfektně hodí. Zpravidla trvají stavební práce v bytě asi jeden měsíc. Druhý měsíc je nutný pro položení podlah, novou koupelnu a kuchyni. Po dvou měsících je byt možné začít zařizovat. Jde o vaše pohodlí na příští desítky let. Dva měsíce nejsou takovou obětí. Výsledek stojí za námahu. Vybírat nový moderní nábytek a vkusné doplňky do perfektně dispozičně vyřešeného interiéru je příjemnou zábavou.
 

4/5 - (5 votes)