Krásná potahová látka dokáže nábytek povýšit na skvost interiéru

Jestliže je vaším velkým hobby budovat svou domácnost svépomocí, pak vás jistě potěší i možnost ozdobit svůj interiér nějakým kvalitním, historickým kouskem nábytku, který vlastnoručně oblečete do nového hávu.
Záleží jen na vás, jaký kousek si zvolíte. Ideální je volit v návaznosti na vaši řemeslnou zručnost, dosavadní zkušenosti a množství času, který chcete obnově starého nábytku věnovat.

potahové látky

Jisté však je, že si tímto způsobem můžete opatřit opravdu originální kousek nábytku do vaší domácnosti, který vám bude každý závidět. Může to být stejně dobře velké křeslo, sedací souprava anebo třeba polstrovaná židle. Je jen na vás, co se vám bude nejvíce líbit, a na co si troufnete.

Skvělým zdrojem podobných pokladů jsou staré půdy. Naši předkové byli velmi šetrní, a tak byli zvyklí nepotřebný nábytek ukládat pro možnost dalšího použití. A právě to se vám nyní může výtečně hodit. Nicméně pokud už jste všechny staré věci uklidili do sběrného dvora anebo žádnou takovou půdu v rodině nemáte, tak neváhejte a vyrazte do bazaru anebo na bleší trh. Vašemu účelu poslouží stejně tak dobře, a možná tam narazíte na dílo, které si na první pohled zamilujete.

látky

Jakmile budete mít zvolený nábytek doma, pořiďte si potřebné pomůcky. Dřevěné části obnovíte s pomocí brusky či smirkového papíru, barev a laku. Při obnově měkkých polstrovaných částí se neobejdete bez pořádného kusu molitanu, čalounických látek, kvalitních nití, popruhů, hřebíků a jiných čalounických pomůcek.
Především výběru potahové látky na čalounění byste měli věnovat maximální pozornost, tím spíše, čím větší část nábytku jí bude potažená. Záleží jen na vás, zda dáte přednost výrazným vzorům a barvám anebo zda do svého interiéru hledáte spíše něco méně nápadného, co dobře zapadne mezi další kusy nábytku. Ať tak či onak, právě potahová látka rozhodne velkou měrou o tom, jak na vás a na ostatní výsledek vašeho díla zapůsobí.

4/5 - (4 votes)